Реклама

Breaking News

"Мокші" продвжують тримати кримськотатарських політв'язнів


Верховний Суд на Росії продовжив арешт кримсько-татарським арештантам з Бахчисарая, обвинуваченим у справі Хізб ут-Тахрір

 

Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону продовжив арешт кримським татарам, обвинуваченим у справі "Другої Бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір" на три місяці до 13 травня. На засіданні прокурор попросив суд продовжити арешт всім підсудним на три місяці. Захист і самі кримські татари просили змінити запобіжний захід на непов'язаний з арештом. Адвокат Айдер Азаматов представив суду поручительство за Ернеса Аметова від муфтія Криму Еміралі Аблаєва, проте суд не взяв його до уваги.

12 жовтня 2017 року співробітниками Федеральної служби безпеки Росії були затримані Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Белялов, Сейран Салієв, Сервер Зекірьяєв і Ернес Аметов. Згодом суд всіх заарештував.
22 травня 2018 року по тій же справі були затримані і заарештовані ще двоє – Едем Смаїл і Сервер Мустафаєв. Всі вони активісти організації "Кримська солідарність" – об'єднання адвокатів, родичів політв'язнів та активістів, яка допомагає кримчанам, які зазнали переслідувань за політичними або релігійними мотивами. А Сервер Мустафаєв – координатор організації.

За версією "слідства", затримані перебували в одній комірці ісламської партії Хізб ут-Тахрір, забороненої в 2003 році на Росії, але вільно діючій в Україні і більшості європейських країн.
Асанов, Ібрагімов і Бєлялов звинувачуються в "організації діяльності терористичної організації" (частина 1 статті 205.5 Кримінального кодексу Росії). Покарання передбачає від 15 років колонії до довічного ув'язнення. Решта п'ятеро звинувачуються в участі в терористичній організації (частина 2 тієї ж статті 205.5 КК Росії) з можливим покаранням – від 10 до 15 років ув'язнення.

Всім вісьмом також звинувачуються у підгтотовці до насильницького захоплення влади (частина 1 статті 30, стаття 278 КК Росії). Всі підсудні відкидають звинувачення в тероризмі і стверджують, що їх переслідують за політичними та релігійними мотивами.
Судовий процес у справі почався в листопаді в Південному окружному військовому суді.

Немає коментарів